Turkish English French German Italian Portuguese Russian Spanish

Protez Garanti Süresi

Sözkonusu garanti belgesi Aksel Protez Merkezinin üretmiş olduğu göz protezleri için geçerlidir.

Aksel göz protezlerinin garanti süresi teslim tarihinden itibaren 2 yıldır.

Bu süre içinde üretiminden kaynaklanan bir kusurun gelişmesi halinde tarafınıza verilmiş olan garanti belge ile olan başvurunuz halinde protezinizdeki kusurun düzeltilmesini veya gereğinde yeniden yapılmasını taahhüt ederiz. Yeniden yapılan protezin garanti süresi ilk alınan protezin kalan garanti süresi ile sınırlıdır. Yeniden yapım iris bozulmalarında uygulanacaktır. Yeniden yapımına karar verilen protezlerin yapım süresi normal protez yapım süresi aynıdır.

 

Onarım nedeni ile alınan protezlerin, onarım süresi maksimum 30 iş günüdür. Protezin onarımı için herhangi bir ücret talep edilmeyecektir .

Protezlerimizin ortalama ömrü 5 yıldır. 

Aksel göz protezlerinin diş bütünlüğü hariç olmak üzere tüm içyapısı garanti kapsamındadır. 

Dış bütünlüğü teslim anı ile birlikte kullanıcının sorumluluğu altındadır.

Kullanımı sonrası yılda bir bakım yapılması gerekmektedir. Merkezimiz tarafından üretilmiş olan protezlerin yılık bakımlarının ilk ikisi tarafımızdan ücretsiz olarak yapılacaktır.

Kullanıcının kullanımından kaynaklanan kusurlar garanti kapsamı dışındadır. Protezin dış yüzeyinin sert yüzeyde sürtünme nedeniyle çizilmesi, kesici veya delici alete maruz kalması, yüksek ısıya maruz kalarak erimesi, alkol ve alkol bazlı ürünlerle temasından kaynaklanan problemlerin( Etil alkol, kolonya vb.) gelişmesi garanti kapsamının dışındadır.

 Kaybolması veya çalınması garanti kapsamı dışındadır.

Go to top