Turkish English French German Italian Portuguese Russian Spanish

Çalışma Yöntemimiz

Aksel göz protez merkezi Gaziantep teki ilk ve tek göz protez merkezidir. Biz başta Gaziantep olmak üzere Güneydoğu ve Doğu Anadolu daki en nitelikli protezleri sunmak için tüm gücümüzle çalışıyoruz. Yüksek kalitede , kişiye özel olarak tasarlanan protezler yapmaktayız.

Protezlerimizin renklendirilmesi ve gözün renkli kısmı (iris boyaması) ressamımız tarafından yapılmaktadır. Protezlerimiz doktor kontrolü ve değerlendirmesinden geçmektedir.

Tamamı el yapımı plan protezlerimizi dikkat ve özenle yapıyoruz. Hasta konforu ve gizlilik bizim için öncelikli prensibimizdir.

Protez Göz Bakımı

Protez bakımı,göz boşluğu sağlığını korumakla birlikte kullanılan protezin ömrünü uzatır ve protezin niteliğini korumasına yardımcı olur.

Bazı kişiler protezlerini gece çıkarmayı tercih etselerde protezin gece ve gündüz tam zamanlı kullanımı idealdir. Kullanılan protez yüzeyinde zamanla proteinler ve çeşitli materyaller depolanır. Bu nedenle periyodik aralıklarla protezini çıkarıp temizlemelisiniz. 

Profesyonel bir cila protein ekleri ve bakteriyel infiltrasyonları kaldırmak için tek yoldur. Biz protez cilalamasını ve parlatılmasını yılda birkere olmak üzere tavsiye ediyoruz. Sizin vücut kimyanıza bağlı olarak bu sure 6 aya kadar inebilir.

Devamını oku: Protez Göz Bakımı

Protez Yapım Süreci

1-CERRAHİ HAZIRLIK :

Göz protezi yapımı öncesi, göz yuvasına bilye takılması ve göz yuvasının protez kullanımı için hazırlanması sürecidir.

Protez yapımı öncesinde bilye takılması cerrahisinin tercih edilmemesi de diğer bir tercih alternatifidir. Fakat bilye takılmadan yapılan protez normalden daha büyük olur. Gereken hacmin elde edilmesi protezin büyüklüğünü ve hacmini arttıracaktır. Büyük protezlerin ağırlığı nedeni ile ise alt göz kapağı zamanla aşağıya doğru sarkmaktadır. Bu nedenle sizin bu konuda kararınızı verirken bunları göz önünde bulundurarak hareket etmeniz gerekmektedir.

Devamını oku: Protez Yapım Süreci

Protez Göz Nedir?

Protez göz, herhangi bir nedenle görme yeteneğini kaybetmiş ve bir daha görme duyusunu geri kazanma olasılığı olmayan kişilerde, kişinin dış görüntüsünü iyileştirmek ve toplum içinde kendisini daha iyi hissetmesini sağlamak için yapılan bir uygulamadır. Protez göz akrilik ve cam malzemeden yapılabilir.Protez göz uygulaması söz konusu olduğunda izlenebilecek bir kaç farklı yol var. Öncelikle hastanın kendi göz küresinin şekil ve bütünlüğü iyiyse, göz hareketleri korunmuşsa, hastanın görmeyen gözünün üstüne ince bir kapak şeklinde dış protez uygulanabilir.

Devamını oku: Protez Göz Nedir?

Protez Garanti Süresi

Sözkonusu garanti belgesi Aksel Protez Merkezinin üretmiş olduğu göz protezleri için geçerlidir.

Aksel göz protezlerinin garanti süresi teslim tarihinden itibaren 2 yıldır.

Bu süre içinde üretiminden kaynaklanan bir kusurun gelişmesi halinde tarafınıza verilmiş olan garanti belge ile olan başvurunuz halinde protezinizdeki kusurun düzeltilmesini veya gereğinde yeniden yapılmasını taahhüt ederiz. Yeniden yapılan protezin garanti süresi ilk alınan protezin kalan garanti süresi ile sınırlıdır. Yeniden yapım iris bozulmalarında uygulanacaktır. Yeniden yapımına karar verilen protezlerin yapım süresi normal protez yapım süresi aynıdır.

Devamını oku: Protez Garanti Süresi

Psikolojik Destek Unsurları

Protez yapım sürecinin ilk aşaması protez yapımına karar verilmesi aşamasıdır. Günümüzde göz protezinin kullanımı yaygın olarak bilinmektedir. Kişilerin sosyo ekonomik düzeyleri ve yaşadıkları bölgenin kalkınmışlık düzeyi ile orantılı olarak göz protezine ulaşılabilirlik de artmaktadır.

Göz kusurları hastalıkları yaşayan hastalar çoğunlukla kozmetik nedenlerden dolayı çözüm arayışına girerler. Ve yavaş yavaş kendilerini protez kullanımı için hazırlamış olurlar.

Fakat ani gelişen göz kayıplarında bu sürece daha geç adapte olurlar.

Devamını oku: Psikolojik Destek Unsurları

Protez Göz Tarihçesi

1940 ların teknoloji si bize akrilik göz kullanımını mümkün kıldı. Akrilik protez kullanımından önce cam protezler yaygın olarak kullanılmaktaydı. Cam gözler fabrikasyon ürünler olarak üretildi. Cam protezlerin şekillendirilmesi zor ve düzeltmelere olanak vermemesi kullanım ve yapımını sınırladı. Akrilik protezlere göre kırılgan olması da tercih edilirliğini azalttı. Akrilik gözler kırılgan değillerdir. Cama göre daha konforlu bir yapıya sahiptirler. Özenli bir bakım ve kullanımla cam protezlere göre yaklaşık 3 kat daha uzun ömürlüler. Göz boşluğuna bilye(sfer) takılması (soket cerrahisi) kozmetik nedenlere olduğu kadar bazı medikal nedenlerden dolayı da gereklidir.

Devamını oku: Protez Göz Tarihçesi
Go to top