AKSEL PROTEZ MERKEZİ KİMDİR?

Aksel Protez 2010 yılında Gaziantep' te protez göz ve diğer organların protezini üretme konusunda uzman kadrosu ile hizmete açılmıştır. Güven veren referansları ve garantili protezleri ile Türkiye' deöncü kuruluş haline gelmiştir.

1940 ların teknoloji si bize akrilik göz kullanımını mümkün kıldı. Akrilik protez kullanımından önce cam protezler yaygın olarak kullanılmaktaydı. Cam gözler fabrikasyon ürünler olarak üretildi. Cam protezlerin şekillendirilmesi zor ve düzeltmelere olanak vermemesi kullanım ve yapımını sınırladı. Akrilik protezlere göre kırılgan olması da tercih edilirliğini azalttı. Akrilik gözler kırılgan değillerdir. Cama göre daha konforlu bir yapıya sahiptirler. Özenli bir bakım ve kullanımla cam protezlere göre yaklaşık 3 kat daha uzun ömürlüler. Göz boşluğuna bilye(sfer) takılması (soket cerrahisi) kozmetik nedenlere olduğu kadar bazı medikal nedenlerden dolayı da gereklidir. Soket cerrahisi yapılmadan protez göz kullanımı , göz içinde var olan hassas dokularda tahriş eğilimindedir. Sürekli tahrişle birlikte enfeksiyon ve farklı göz hastalıklarını beraberinde getirir.

Vizyonumuz:

Başta Gaziantep, tüm güney doğu, doğu anadolunun ve komşu ülkelerinde olmak üzere protez göz ihtiyacını karşılamak. Kalite standartlarımızı daima yükselterek hizmet ağımızı genişletmek, sahip olduğumuz Gaziantep in tek protez göz merkezi ünvanı ile birlikte marka bilinirliğimizi tüm türkiye ve komşu ülkelere yaymak.

Misyonumuz: 

Toplumun her kesimine en yüksek standartlarda (hızlı, doğru,güvenilir) protez göz yapımı hizmetini sunmak, dünyada kabul görmüş en son teknoloji ve en güncel uygulama yöntemlerini topluma sunmakta öncü olmak, kişilerin protez göz yapımındaki her süreçte kendilerini güvende ve huzurlu hissetmelerini sağlayacak ilgi, alaka ve mekan konforunu sunmak.

Protez göz ve göz bakımı alanında türkiye de ki en kapsamlı hizmeti sumnak, kişilerin göz kaybı nedeniyle içinde bulundukları süreçte onlara destek olmak, hayat kalitelerini arttırmak, soyal becerilerini arttırmalarına katkıda bulunmak, protez göz alanında kendisini sürekli yenileyen ve geliştiren hizmet sunumu yapmak, dünyadaki tüm gelişmeleri yakından takip ederek yapacağımız bilimsel çalışma ve araştırmalarımız ile bilgi kaynağı olmak Gaziantep' in ve komşu bölge ve şehirlerin nitelikli protez göz ihtiyacını karşılamak ve protez göz kullanımının ulaşılabilirliğini arttırmak, maddi manevi yüklerini azaltmak, Gaziantep in protez göz ihtiyacı konusunda dışarıya bağımlı yapısını değiştirmek ,kendine yeten ve başka şehirleri de ihtiyacını gidermek, şehrin ve bölgenin sosyo kültürel ve ekonomik kalkınmasında rol oynamak, şehrimizin çazibe merkezi olmasına katkıda bulunmak, Sosyal sorumluluk projeleri yürütmek, toplumu göz protezi göz protezi kullanımında göz sağlığı, göz protezi bakımı ve göz bakımı konusunda bilgilendirmektir.